З давніх часів людина при використанні землі оцінювала її перш за все з точки зору здатності виробляти урожай рослин. Тому поняття родючість ґрунту було відомо ще до становлення ґрунтознавства як науки і виражало найбільш істотну властивість землі як засобу виробництва.
За останнє десятиріччя регулювання родючості ґрунту набуло неабиякого значення для отримання оптимальних результатів при вирощуванні сільськогосподарських культур.

Моніторинг агрохімічних показників здійснюється з метою оцінки родючості ґрунту та доступності елементів живлення (NPK) для сільськогосподарських культур, потреби у використані добрив, виявлення взаємодії мінеральних добрив з ґрунтом. Це дозволяє робити висновки про необхідність хімічної меліорації, строки внесення добрив, поглинальну та буферну здатність ґрунту, ступінь кислотності або лужності, характер засолення ґрунту та інше.

Від вмісту в ґрунті корисних речовин та їх доступності залежить врожайність сільськогосподарських культур. Якщо таких речовин недостатньо, земля потребує внесення добрив. Не розуміючи реальної якості ґрунту, інколи сільгоспвиробники вносять зайві дози мінеральних добрив і мікроелементів, несучи невиправдані витрати, але не отримуючи від цього віддачі. Відсутність або надлишок одного з елементів може блокувати надходження інших життєво важливих елементів.

Кожен сільгоспвиробник, фермер ставить собі завдання отримати прогнозований урожай потрібної якості, оскільки лише за таких умов вирощена продукція стає товаром. Тому проведення агрохімічного обстеження (аналізу ґрунтів) — це фундамент, на якому будується вся система удобрення та технологія вирощування сількогосподарських культур.

Для раціонального використання добрив необхідно знати яка кількість макро- та мікроелементів, міститься в ґрунті на кожному полі, відповідно, розрахувати необхідну кількість добрив під запланований урожай в залежності від культур.
На сьогодні в процесі розвитку науки і агротехнологій правильна стратегія покращення родючості ґрунту та застосування добрив базується на проведенні ґрунтових аналізів. Саме розуміючи якість ґрунту можна програмувати майбутній врожай і покращувати його властивості шляхом застосування добрив та меліоративних заходів.

Стандартний аналіз ґрунту включає визначення кислотного індексу (pH), вміст: гумусу, азоту (N), фосфору (P) і калію (K). Додатково можна визначити вміст найбільш важливих мікроелементів, таких як магній (Mg), бор (B), залізо (Fe), цинк (Zn) і марганець (Ma).

З метою планування ефективних агротехнічних заходів при вирощуванні сількогосподарських культур, лабораторія Агроекспертсервіс надає сільгоспвиробникам та землекористувачам послуги з аналізу якісних показників ґрунту. Ми переконані що якість ґрунту є основою сільгоспвиробництва і має бути фундаментом в плануванні агротехнічних заходів для досягнення стабільно високих врожаїв.

Навігація порталу

Календар

«    Апрель 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  

Погода

Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

ТОВ «Агроекспертсервіс»

Фотогалерея

Новини з AgroPortal.ua

Ажіотаж на ринку насіннєвої цибулі в Україні зростає
Ціна насіннєвої цибулі продовжує зростати в Україні — на гуртових ринках «сіянка» пропонується в 1,5 рази дорожче, ніж на початку квітня і в 6,5-7 разів дорожче у порівнянні з минулим роком.

Податкова дозволила замінити касові апарати смартфонами і планшетами
Державна фіскальна служба включила до реєстру реєстраторів розрахункових операцій 8 новітніх моделей програмних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

У Grain Alliance стартувала посівна
Сприятлива тепла погода квітня дала старт посівним роботам у Grain Alliance («Баришівська зернова компанія»).

Проекти законів по бджільництву і держполітиці пройшли аграрний комітет ВРУ
Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин на засіданні 9 квітня підтримав два законопроекти.

Соняшнику під зрошенням на Херсонщині посіють в 1,7 рази більше
Аграрії Херсонщини розширюють площі під соняшником. Якщо минулого року ним засіяли понад 337 тис. га, то нинішньої весни планують збільшити до 350 тисяч.

В Україні удосконалять законодавство в сфері ЗЗР
Першу Міжвідомчу робочу групу з питань удосконалення законодавства щодо життєвого циклу засобів захисту рослин в Україні створено 5 квітня у Міністерстві аграрної політики та продовольства.