З давніх часів людина при використанні землі оцінювала її перш за все з точки зору здатності виробляти урожай рослин. Тому поняття родючість ґрунту було відомо ще до становлення ґрунтознавства як науки і виражало найбільш істотну властивість землі як засобу виробництва.
За останнє десятиріччя регулювання родючості ґрунту набуло неабиякого значення для отримання оптимальних результатів при вирощуванні сільськогосподарських культур.

Моніторинг агрохімічних показників здійснюється з метою оцінки родючості ґрунту та доступності елементів живлення (NPK) для сільськогосподарських культур, потреби у використані добрив, виявлення взаємодії мінеральних добрив з ґрунтом. Це дозволяє робити висновки про необхідність хімічної меліорації, строки внесення добрив, поглинальну та буферну здатність ґрунту, ступінь кислотності або лужності, характер засолення ґрунту та інше.

Від вмісту в ґрунті корисних речовин та їх доступності залежить врожайність сільськогосподарських культур. Якщо таких речовин недостатньо, земля потребує внесення добрив. Не розуміючи реальної якості ґрунту, інколи сільгоспвиробники вносять зайві дози мінеральних добрив і мікроелементів, несучи невиправдані витрати, але не отримуючи від цього віддачі. Відсутність або надлишок одного з елементів може блокувати надходження інших життєво важливих елементів.

Кожен сільгоспвиробник, фермер ставить собі завдання отримати прогнозований урожай потрібної якості, оскільки лише за таких умов вирощена продукція стає товаром. Тому проведення агрохімічного обстеження (аналізу ґрунтів) — це фундамент, на якому будується вся система удобрення та технологія вирощування сількогосподарських культур.

Для раціонального використання добрив необхідно знати яка кількість макро- та мікроелементів, міститься в ґрунті на кожному полі, відповідно, розрахувати необхідну кількість добрив під запланований урожай в залежності від культур.
На сьогодні в процесі розвитку науки і агротехнологій правильна стратегія покращення родючості ґрунту та застосування добрив базується на проведенні ґрунтових аналізів. Саме розуміючи якість ґрунту можна програмувати майбутній врожай і покращувати його властивості шляхом застосування добрив та меліоративних заходів.

Стандартний аналіз ґрунту включає визначення кислотного індексу (pH), вміст: гумусу, азоту (N), фосфору (P) і калію (K). Додатково можна визначити вміст найбільш важливих мікроелементів, таких як магній (Mg), бор (B), залізо (Fe), цинк (Zn) і марганець (Ma).

З метою планування ефективних агротехнічних заходів при вирощуванні сількогосподарських культур, лабораторія Агроекспертсервіс надає сільгоспвиробникам та землекористувачам послуги з аналізу якісних показників ґрунту. Ми переконані що якість ґрунту є основою сільгоспвиробництва і має бути фундаментом в плануванні агротехнічних заходів для досягнення стабільно високих врожаїв.

Навігація порталу

Календар

«    Грудень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Погода

Фотогалерея

Новини з AgroPortal.ua

Думка: Зарубіжні виробники сільгосптехніки не відкриватимуть заводи в Україні
Іноземні виробники сільськогосподарської техніки не будуть відкривати заводи в Україні через низькі обсяги ринку.

Сто років без змін: економіка України ризикує бути законсервованою
Економіка України за останні 100 років не змінилася, залишаючись експортно-орієнтованою.

Бакуменко: Держпідтримка має орієнтуватися на інновації
Підтримка агропромислового комплексу державою на 2019 рік має враховувати всі негативні моменти 2018 року і зберегти в основному ті програми, які були направлені на розвиток інновацій в АПК.

Думка: Сільське населення залежне від неефективності домогосподарств
Більшість сільського населення в Україні продовжує бути залежною від неефективного землеробства в домашніх господарствах.

Рідкі мінеральні добрива «прописалися» на Херсонщині за $1 млн
У місті Каховка Херсонської області відбулася церемонія урочистого відкриття виробничих потужностей з приготування рідких мінеральних добрив ТОВ «ТЕРРА ТАРСА Україна».

Мороз іде в Президенти, щоб зупинити ринок землі
Це буде його 5-та спроба.