З давніх часів людина при використанні землі оцінювала її перш за все з точки зору здатності виробляти урожай рослин. Тому поняття родючість ґрунту було відомо ще до становлення ґрунтознавства як науки і виражало найбільш істотну властивість землі як засобу виробництва.
За останнє десятиріччя регулювання родючості ґрунту набуло неабиякого значення для отримання оптимальних результатів при вирощуванні сільськогосподарських культур.

Моніторинг агрохімічних показників здійснюється з метою оцінки родючості ґрунту та доступності елементів живлення (NPK) для сільськогосподарських культур, потреби у використані добрив, виявлення взаємодії мінеральних добрив з ґрунтом. Це дозволяє робити висновки про необхідність хімічної меліорації, строки внесення добрив, поглинальну та буферну здатність ґрунту, ступінь кислотності або лужності, характер засолення ґрунту та інше.

Від вмісту в ґрунті корисних речовин та їх доступності залежить врожайність сільськогосподарських культур. Якщо таких речовин недостатньо, земля потребує внесення добрив. Не розуміючи реальної якості ґрунту, інколи сільгоспвиробники вносять зайві дози мінеральних добрив і мікроелементів, несучи невиправдані витрати, але не отримуючи від цього віддачі. Відсутність або надлишок одного з елементів може блокувати надходження інших життєво важливих елементів.

Кожен сільгоспвиробник, фермер ставить собі завдання отримати прогнозований урожай потрібної якості, оскільки лише за таких умов вирощена продукція стає товаром. Тому проведення агрохімічного обстеження (аналізу ґрунтів) — це фундамент, на якому будується вся система удобрення та технологія вирощування сількогосподарських культур.

Для раціонального використання добрив необхідно знати яка кількість макро- та мікроелементів, міститься в ґрунті на кожному полі, відповідно, розрахувати необхідну кількість добрив під запланований урожай в залежності від культур.
На сьогодні в процесі розвитку науки і агротехнологій правильна стратегія покращення родючості ґрунту та застосування добрив базується на проведенні ґрунтових аналізів. Саме розуміючи якість ґрунту можна програмувати майбутній врожай і покращувати його властивості шляхом застосування добрив та меліоративних заходів.

Стандартний аналіз ґрунту включає визначення кислотного індексу (pH), вміст: гумусу, азоту (N), фосфору (P) і калію (K). Додатково можна визначити вміст найбільш важливих мікроелементів, таких як магній (Mg), бор (B), залізо (Fe), цинк (Zn) і марганець (Ma).

З метою планування ефективних агротехнічних заходів при вирощуванні сількогосподарських культур, лабораторія Агроекспертсервіс надає сільгоспвиробникам та землекористувачам послуги з аналізу якісних показників ґрунту. Ми переконані що якість ґрунту є основою сільгоспвиробництва і має бути фундаментом в плануванні агротехнічних заходів для досягнення стабільно високих врожаїв.

Навігація порталу

Календар

«    Серпень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Погода

Фотогалерея

Новини з AgroPortal.ua

Відходи Гнідавського цукрозаводу пустять на добриво для полів
Близько десяти керівників провідних сільгосппідприємств Волині підписали з Гнідавським цукровим заводом меморандум про можливість постачання мелясної барди (відходів від виробництва біоетанолу) у ...

Бджолярів закликають об’єднуватись у кооперативи
Україна вже стала помітним гравцем на світовому ринку меду — продукція українських бджолярів  користується попитом в країнах ЄС, США, Канаді та країнах Азії.

Українським садоводам допоможуть з інвестиціями і експортом
Фонд Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та асоціацією «Укрсадпром» в рамках проекту «Програма лідерства, сприяння експорту, залучення інвестицій та розвитку» підписали протокол про наміри щодо ...

Нові осередки АЧС виявили одразу у трьох областях України
Випадки захворювання тварин африканською чумою свиней (АЧС) зафіксовані протягом останніх днів у господарствах Закарпатської, Рівненської та Дніпропетровської областей.

Україна відкрила доступ до інформації про власників компаній
Україна відкрила дані про бенефіціарів компаній та стала першою країною у світі, яка приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарних власників — ініціативи Transparency International щодо сприяння ...

Українських виробників цукру зобов'яжуть дотримуватися норм ЄС
Проект наказу «Про затвердження вимог до видів цукрів, призначених для споживання людиною», мета якого приведення вимог виробництва українського цукру до євростандартів, оприлюднено для широкого ...